Oyun

Telefonda Pubg Mobile Canlı Yayını Nasıl Yapılır?

Pubg Mobile Canlı Yayın Yapma

Hep merak ettiğimiz ”telefonda pubg mobile canlı yayını nasıl yapılır?” konusuna açıklık getirelim. Pubg mobile ve bilgisayarda online oynanan oyunlar arasına ilk sırada giriyor. Çocuklardan, gençlere ve hatta orta yaştakilere bile hitap ediyor. Bazıları stres atmak için oynarken, bazıları da e-spor haline getirerek bir e-sporcu olarak oynuyor. Eğlenceli ve aksiyon dolu bir oyun.

Fazla yaygınlaşan Pubg ile oyunlarını ve maçlarını izletmek isteyenler başkaları ile de paylaşmak için maçlarını kaydederek sosyal medyalarda paylaşıyorlar. Önceleri bilgisayar üzerinden kayıtlar yapılıyordu. Şimdilerde mobile oyuncuların da maçlarını kaydedip paylaşmak istemeleri ile yeni uygulamalarla bu duruma da bir çözüm getirildi. Birkaç uygulamadan bahsedelim. İşte Pubg mobile canlı yayın yapma hakkındaki detaylar;

Streamlabs

Uygulamayı indirdikten sonra açtığınızda telefonunuz için sizden bir izin istiyor. Siz izin verdiğinizde karşınıza sonsuz ekran çıkıyor. Bunu düzeltebiliyorsunuz. Sol üst kısımda alt alta üç çizgi olan kısma tıkladığınızda bir menü çıkıyor. Bu menüden editor sekmesine tıkladığınızda karşınızda bir ekran beliriyor.

Dikdörtgen şeklindeki ekranda sol attaki karede telefonunuza gelen bildirimleri görüyorsunuz, sağ altta da kendi görüntünüz bulunuyor. Ana ekranda da oyununuz bulunuyor. Alanlarınızı çekip büyültebiliyorsunuz. Fazlaca özelliği bulunan bu uygulamada tüm sosyal medyalarda canlı yayın yapabiliyorsunuz.

  • Canlı yayınların görüntü ve çözünürlük ayarlarını,
  • Kaydın akış hızını,
  • Arka ve ön kamera özelliklerini,
  • Sesi açıp kapamayı yapabiliyorsunuz.

Kolay ve tüm sosyal medya alanlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Facebook Gaming (Facebook Oyun)

Size tek bir mecrada yayın yapmanızı sağlayan bir uygulama olan adı ile de size facebookta oyunlarınızı canlı yayın yapmanızı sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulamayı Facebook gaming: watch, play, and connect (beta) adıyla buluyor ve indirebiliyorsunuz. Facebook şifreniz ile giriş yapıyorsunuz. Canlı yayına geç butonu var ilk sırada ona tıkladığınızda karşınıza oyunlar çıkıyor.

İlgili yazı: Facebook Gaming Uygulaması Nedir? – Twitch’in Yeni Rakibi

Telefonda Pubg Mobile Canlı Yayını Nasıl Yapılır?
Telefonda Pubg Mobile Canlı Yayını Nasıl Yapılır?

Pubg yok ise alt tarafta Add a game butonuna tıklayıp ekleyebiliyorsunuz. Oyununuzu seçtikten sonra oyun ekranı geliyor karşınıza ve yukarıda ”f live” şeklinde bir buton bulunuyor. Oyun hazırlıklarınızı yaptıktan sonra bu butona tıkladığınızda karşınıza gelen ekrana canlı yayınınız ile ilgili bir şeyler yazabilirsiniz. Canlı yayına geç dediğinizde canlı yayına başlayabiliyorsunuz. Bu uygulamaların ortak özelliği canlı yayın yapabilmenizdir.

En Çok Canlı Yayın Yapılan Sosyal Medyalar

Artık bir iş sektörü haline gelen Youtube canlı yayınların başında geliyor. Bir youtuber abonelerine daha yakın olmak istediğine youtube canlı yayını kullanarak takipçilerinin tepkilerini ölçebiliyor. Genelde e-sporcuların tercihi halinde olsa da canlı yayını kullanan youtuber günümüzde çoğaldı. Takip edenlerde bu sayede kişilere kolay ulaşabiliyor.

Merak edenler için;

Youtube’dan Para Kazanmak İsteyenler İçin Youtube Kanalı Fikirleri

Youtube Para Kazanma Ayarları Nasıl Yapılır, Youtube En Son (2020) Para Kazanma Şartları Nelerdir?

Instagram Canlı Yayınları

Instagramda fazlaca canlı yayın yapılıyor. Ama instagram bir resim paylaşım platformu olduğundan kişiler ya kendileri için ya da bilgi vermek amaçlı yayınlar yapıyorlar. Geniş kitlelere hitap etse de oyun sektöründe pek kullanılmıyor. Instagram fenomenleri ve ünlüler sıkça kullanıyor. Kullanım alanıyla da farklılıklar gösterdiği için oyunculara pek hitap etmiyor.

Pubg hakkındaki diğer yazılarımıza da aşağıdan erişebilirsiniz;

Pubg Nedir, PC ve Mobil’de Pubg Nasıl Oynanır?

Pubg Mobile Güncellemeleri Nasıl Alınır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status