Mobil

Telefon Pil Ömrünü Uzatacak Programlar

Telefon pil ömrünü uzatma yolları

Mobil cihazlarda kullanılabilecek telefon pil ömrünü uzatacak programlar bulunuyor. Mobil cihazlardaki bataryalar gün geçtikçe eskiyebiliyor. Kullanıldıkça ömrü kısalan bataryaların performansında düşüklükler yaşanabiliyor. Bataryaların eskimesi ve ömrünün kısalması akıllı telefon kullanıcılarının sık sık başına gelen sorunlardan biri olarak dikkat çekiyor. Akıllı telefon bataryalarının pil ömrünün uzatılabilmesi için tercih edilebilecek bazı yöntemler vardır. Mobil cihazların pil ömrünün uzatılması için kullanılabilecek uygulamalar vardır.

Pil Ömrünü Uzatmak İçin Hangi Uygulamalar Kullanılabilir?

Farklı üreticiler tarafından geliştirilen uygulamalar sayesinde telefonlardaki pil ömrü uzatılabilir. Şarj performansını arttıracak ve telefonların pil ömrünü uzatabilecek uygulamalardan biri Battery Doctor isimli yazılımdır. Hem Android hem de IOS işletim sisteminde kullanılabilen uygulama kolay bir şekilde indirilebiliyor. Uygulamanın içinde güç tasarrufu ve şarj performansını arttırma yönelik araçlar da vardır. Pil ömrünü arttırabilecek farklı uygulamalar da vardır.

Mobil cihazlardaki pil ömrünü arttırabilecek bazı programlar şu şekildedir;

  • Juice Defender,
  • Easy Battery Saver,
  • Battery Widget Reborn,
  • Du Battery Saver

Belirtilen uygulamaların yanı sıra pil ömrünü uzatabilecek farklı uygulamalar da kullanılabilir.

Pil Ömrünü Uzatmak İçin Tercih Edilebilecek Yöntemler

Akıllı telefonların pil ömrünü uzatmak için farklı uygulamalar kullanılabiliyor. Uygulamalar dışında bazı işlemler yapılarak da telefonların pil ömürleri uzatılabilir. Kullanıcılardan kaynaklanan bazı hatalar, batarya ömrünün kısalmasına sebep olabilir.

Telefon Pil Ömrünü Uzatacak Programlar
Telefon Pil Ömrünü Uzatacak Programlar

Özellikle; özensiz kullanım ve aşırı yükleme gibi hatalar nedeniyle pil ömrü kısabilir. Pil ömrünü uzatmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Hafıza kullanımı ve doğru şarj tekniği gibi konulara dikkat edilerek pil ömrü uzatılabilir.

Telefonunuz Donuyorsa Ne Yapmalısınız? Telefon Donma Sorunu detaylar yazımızda.

Hafıza Etkisinin Batarya Ömrüne Etkisi Nedir?

Akıllı telefonları şarj ederken sürekli aynı yüzdelerde işlem yapılırsa telefonların hafızasında bu sayılar temel alınabiliyor. Telefon hafızaları, kullanılmayan şarj yüzdelerini unutabiliyor. Bu nedenle akıllı telefonları şarj ederken dikkatli olmak gerekiyor. Bu sorunu çözmek için telefonları sürekli aynı yüzdelerde şarj etmemek yeterli olacaktır.

Telefon Kendi Kendine Kapanıyor! [Kesin Çözüm] detaylar yazımızda.

Telefonları Sürekli Şarjda Tutmanın Pil Ömrüne Etkileri

Telefon pil ömrünü uzatma konusunda kullanıcılar tarafından en çok yapılan hatalardan biri de telefonları sürekli şarj etmektir. Özellikle; telefonunu gece yatarken şarja takan kişiler, telefonların saatler boyunca boş yere prizde kalmasına sebep olabiliyor. Bu tür hatalar uzun vadede akıllı telefonlardaki pil ömrünün azalmasına sebep olabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status