Teknoloji

Telefon Kapalıyken Alarm Çalar mı?

Birçok kez telefon kapalıyken alarm çalar mı? sorusu ile karşılaşırız. Bunun bazen net cevabı olmaya bilir. Çünkü her telefon markasının farklı özellikleri vardır. Her marka da alarm sistemi bulunur. Farklı zamanlar da ve günlere alarm ayarlanabilir.

Alarm bazen uyandırmak veya uyarmak içindir. Uyandırmak için kurulan alarmların çoğu sevilmez. Bu seçeneği göz önünde bulundurulmuş ve erteleme seçeneği koyulmuştur. Alarmı ertelendiği zaman 5 dakika sonra tekrar otomatik olarak çalar ta ki kapana kadar çalmaya devam eder. Telefon kapalıyken alarm bazen çalabilir.

Uçak Modu İle Telefonu Kapatma

Telefon üst kısmında yer alan uçak modunu açtığınız zaman telefon gelen aramalar ertelenir veya karşınızdaki kişi size ulaşım sağlayamaz. Uçak modu telefonun kapalı olması gibidir. İnternetinizi kullanamazsınız. Telefonda yer alan başka uygulamaları kullana bilirsiniz. Bu uygulamalardan en önemlisi alarm’dır. Alarmı kurduğunuz zaman uçak modu açık olsa bile alarmınız çalışır. İnternet kullanmayı gerektiren uygulamalar vardır. Bu uygulamaları kullanmak için uçak modundan çıkış yapmanız gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status