Sosyal Medya

Sosyal Medyada Takip Edilebilecek Hesaplar

Fenomenlerin her geçen gün daha aktif olduğu bu uygulamalarda adeta bambaşka bir dünya yaratılmaktadır. Kişiler gerek mesai saatleri içerisinde gerekse de evlerine gittiklerinde bu uygulamaları ve fenomenleri iş dünyasının yoğun streslerinden kurtulmak için takip etmektedirler. Spordan sanata, mizahtan siyasete pek çok alanda paylaşım yapan fenomenlerin sayısı her geçen gün artmakta ve bu uygulamayı kullanan bireylerin sayısı hızla artmaktadır. Sosyal medyada takip edilebilecek hesaplar konusunu sizler için araştırdık.

Çağrı Taner – Twitter ve Instagram

Milyonları aşan takipçileri ile formenlikte çığır açan Çağrı Taner, çoğunlukla genç ve orta yaştan insan tarafından takip edilmektedir. Günceli yakalayabilen, güldüren ama bir o kadar da düşündüren paylaşımlarıyla dikkat çeken fenomen, bu uygulamalardaki başarısı ile yazarlığa başlamış ve Hüzünlü Bir Ponçik adlı eserini yazmıştır. Instagram üzerinde Çağrı Taner’in şuanda 20 Bini aşkın paylaşımı bulmakta ve takipçileri tarafından binlerce beğeni almaktadır. Hesap olarak şuanda en çok takipçi barındıran fenomen durumundadır.

Futbol Sokağı – Instagram

Instagram üzerinden paylaşımlarına devam eden bu sayfa, 963 Bin takipçisine adeta stadı ayağına getiriyor. Sayfada futbol gündemine dair son dakika haberlerine, güncel bilgilere ait fotoğraflar ve videolar bulunmaktadır. Müsait olamayanlar için maç özetlerinin, maç saatinde yapılan canlı yayınların futbol severler tarafından kaçırılmadığı bu sayfada, transfer dönemine ait dedikoduları, yapılan transferlere ait bilgi ve görselleri, devam eden maçların hakkındaki skorları, gerek futbolcuların gerekse de teknik ve idari kadrodan isimlerin maç öncesi ve maç sonrasında yaptıkları açıklamaları bulabilirsiniz.

Ankara’da Trafik – İstanbultrafik34 – Instagram

Büyükşehirlerin olmazsa olmaz sıkıntılarından biri de trafik sorunudur. Sabah işe yetişmeyen isteyenlerin, akşam ise de eve gitmek isteyenlerin tabiri caizse canını burnundan getirmektedir. Bireylerin en çok kullandıkları medya uygulaması olan Instagram üzerinden paylaşım yapan bu sayfanın işleyişi diğer popüler sayfalara göre daha farklıdır. Şöyle ki, yol çalışması, trafik kazası ve herhangi bir sebepten ötürü trafik tıkanıklığı olduğunda takipçi bu olayın görselini ve konum bilgisini sayfa yöneticilerine aktarmakta ve sayfa yöneticileri tarafından sayfada paylaşılmaktadır. Sadece trafik üzerine paylaşım yapmayan bu sayfalar, sosyal alanda da üzerine düşen görevleri yapmaktadır. Gerektiğinde acil bir hastaya kan temininde dahi sayfada paylaşım yapılarak yardımcı olunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status