İncelemeSosyal Medya

Sosyal Medyada Fotoğraf Paylaşılan Uygulamalar

Sosyal medyada fotoğraf paylaşılan uygulamalar aşağıda detaylı olarak sıralanmıştır.

Instagram

Sahip olduğu özellikler ile bir anda kullanıcıların gözdesi olup hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. 100 milyonu aşkın kullanıcı kitlesiyle en gözde fotoğraf paylaşım uygulamalarından biridir.

Facebook

2 milyarı geçkin kilesiyle en önemli sosyal ağlardan biridir. Fotoğrafve video paylaşımı yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla iletişim kurabilir, yeni kişilerle tanışabilirsiniz.

Flickr

Arkadaşlarınızla bağlantı kurabilir, fotoğraf ve video yükleyip depolayabilirsiniz.

Bebo

Facebook’un muadili olabilecek bir sosyal medyasitesidir. Bloglar, fotoğraflar, videolar ve şarkılar paylaşabileceğiniz yeni insanlarla tanışabileceğiniz ve arkadaşlarınızla iletişime geçebileceğiniz bir sitedir.

Vsco Cam

Fotoğraflarınıza filtre eklemek için kullanılan uygulamalardan biridir. Ayrıca kişisel hesap oluşturup fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

Pinterest

Görsel ağırlıklı sosyal bir mecradır. Fotoğraflarınızı paylaşabilir, ilginizi çeken fotoğrafları sınıflandırabilir, panolar oluşturabilirsiniz.

Twitter

280 karakter ile fikirlerinizi paylaşabileceğiniz sosyal mecradır ayrıca tweetlerinize fotoğraf ve video da ekleyebilirsiniz.

Snapchat

Çok çeşitli filtre seçenekleri ve hikâye oluşturup paylaşma özelliği ile hayatımıza giren Snapchat, fotoğraflarınızı ve videolarınızı paylaşmak için en ideal uygulamalardan biridir.

Myspace

Kişisel profillerin, resimlerin, blogların, videoların, müzik ve grupların barınabileceği bir sosyal iletişim platformudur.

Fotolog

Fotoğraflarınızı paylaştığınız bir tür blog uygulamasıdır. Yeni bir uygulama değildir fakat son zamanlarda yükselişini sürdürmekte, kullanıcı sayısını hızla artırmaktadır. Ülkemiz de yavaş yavaş popüler hale gelmektedir.

Tumblr

Tumblr, micro blog sistemidir. Blog ve paylaşım sitesi olarak kullanılmakta olan Tumblr’da kişisel bilgilerinizin yanında resim, video, blog, yazı ve link de paylaşabilirsiniz. Sitede kişisel profilinizi isteğinize göre düzenleyebilir, özgün temalar oluşturabilir ya da hazır temaları kullanabilirsiniz. Hareketli fotoğraflar (gifler) paylaşabilir ya da indirebilirsiniz.

Picasa

Fotoğrafların düzenlenmesi için kullanılan görüntü organizatörü ve resim görüntüleyici uygulamadır ayrıca bir fotoğraf paylaşım sitesidir.

Photobucket

İnternet’in en popüler fotoğrafve video paylaşım sitelerinden biridir. Photobucket’e kayıt olduğunuzda size ait 10 GB fotoğraf ve video alanı oluşturulur. Sınırsız albüm oluşturabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile fotoğrafları paylaşabilir, grup oluşturabilir ya da gruplara katılabilirsiniz.

Foodspotting

Foodspotting, sevdiğiniz-sevmediğiniz yiyecek ve içecekleri paylaşabildiğiniz gibi, en iyi yiyecek ve içecekleri nerede bulabileceğiniz konusunda size yol gösteren görsel uygulamadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status