İncelemeMobilSosyal MedyaUygulamalar

Snapchat Lenses Özelliği Nasıl Kullanılır?

Anlık resim ve video göndermek için kullanılan bir uygulama olan Snapchat gayet yaygın olarak kullanılmaya halen devam edilmektedir. Snapchat uygulamasına eklenmiş olan yenilikler ile bütün ilgilerin iplerini halen elinde tutmuş olan Snapchat uygulamasının en güzel yönü olan hikaye paylaşma seçeneği geçtiğimiz günlerde Instagram tarafından aynı özellik eklendi. Instagram uygulaması gerçekleştirmiş olduğu alt yapı teknik bakımlarının sonucunda yeni özelliklerinden olan Instagram Stories ile Snapchat uygulamasına karşı bir rakip oldu.

Snapchat’in en yeni özelliği olan Lenses ise fotoğrafları birbirinden farklı şekillerde çekmenizi sağlıyor. Ön kamera fotoğraflarında Snapchat Lenses özelliği kullanılarak birçok farklı ve çok ilginç görüntü elde etmek mümkün oluyor. Peki Snapchat Lenses Özelliği Nasıl Kullanılır?

Snapchat Hangi Lenslere Sahip?

Snapchat Lenses özelliğini kullanarak kendinizi bir zombiye dönüşebilir, ağzınızdan gökkuşağı çıkartabilir, kendinizi bir robota dönüştürebilir, yaşlanabilir, gözlerinizi yerlerinde fırlatabilirsiniz. Snapcahat Lenses özelliğini kullanmak oldukça kolay. Snapchat Lenses uygulamasını indirildikten sonra uygulamayı açtığınızda sağ üstte kamera simgesi belirecek. Kamera simgesine dokunarak Selfie modunu açmalısınız. Fotoğrafınızı çektiğinizde, çekim butonun yanında lens seçenekleri gözükecek.

Belirtilen lensleri uygulamak için ağzınızı açıp lense dokunmanız gerekiyor. Bazı lenslerde bunu yapmanıza gerek yok, doğrudan uygulama sizin için yapılıyor. İşte bu eğlenceli uygulamayı bu kadar kolayca kullanabilirsiniz. Çekimlerinizi paylaşmadan hemen önce izleyebilir ve sonra isterseniz paylaşabilirsiniz. Korku efekti, yaşlılık efekti, kalp göz efekti, göz büyütme efekti gibi farklı farklı Snapchat Lens çeşitleri mevcut. En çok kullanılanlar arasında ise gökkuşağı efekti ve korku efekti yer alıyor.

Snapchat Güncellemelerini Takip Edebilirsiniz

Snapchat uygulamasının sahip olduğu bütün güncellemeleri sizlerde takip ederek yeni eklenmiş olan birbirinden güzel efektleri kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz ve eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Snapchat uygulamasında bulunan özellikler ile sizlerde takipçilerinize hikayeler paylaşabilirsiniz. Snapchat uygulamasında yeni eklenmiş olan bir özelliği ilk siz test etmek ve ilk siz kullanmak istiyorsanız o halde Snapchat uygulaması için oluşturulan BETA kullanıcısı olabilirsiniz. Test kullanıcısı olarak sizlerde Snapchat’e ilk gelen özellikleri hemen uygulayın ve hemen kullanmaya başlayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status