Teknoloji

Ramdisk Nedir? Nasıl Oluşturulur? Nasıl Kullanılır?

Bilgisayar teknolojisi ile alakalı bir terim olan ve kısaca RAM olarak bilinen ramdisk nedir? Nasıl oluşturulur? Nasıl kullanılır? Konusunda bilgi için yazı destekleyici olacaktır.

Öncelikle ramdisk nedir? Sorusunun cevabını verecek olursak ramdisk işletim sistemi programlarından biridir. Bu diske yükleme yapılamıyor ve işletim sistemi kurulamıyor. Bu programı ancak profesyonel bilgisayar kullanıcıları kullanabilir. Ramdisk fonksiyonel olarak bilgisayarın erişim hızına daha kısada ulaşmak için oluşturulur. Sürekli kullanılacak bilgisayar programlarını ramdiske yüklemek programların hızlı açılmasını sağlar.

Oluşturulma

Ramdisk oluşturmak için ramdisk late programını indirmek ve program indirildikten sonra başlatma işlevine geçmek, daha sonraki prosedürleri ayarlamak, bu ayarlamalar yapıldıktan sonra da star ramdisk tuşunu aktifleştirmek ve tamam tuşuna basmak.Kurulum işlemi bittikten sonra bilgisayarın başlat menüsünden arama satırına ramdisk yazıldığı takdirde donanım bulunacak ve şekillendirme yapılabilecektir.

Nasıl kullanılacağı düşünülüyor ise de sistem ham bir şekilde kurulduğu için basit bir biçimlendir me ve isim vermek gerekir daha sonra bilgisayardan kaldırılacak veriler kaldırılmadan önce ramdiske kolaylıkla yüklenebilir. Yedekleme yapmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status