İncelemeOyun
Şimdi Trend Oluyor

Pubg Nedir, PC ve Mobil’de Pubg Nasıl Oynanır?

Bu yazımızda Pubg Nedir, PC ve Mobil’de Pubg Nasıl Oynanır? sizler için araştırdık. PlayerUnknown’s Battlegrounds yani kısa adıyla Pubg son dönemde video oyunları arasında oldukça popüler olmuş bir oyun. 20 Aralık 2017 tarihinde piyasaya sürülmüş olan Pubg, Steam üzerinden satışa sunulmuş ve Xbox One platformu için de ayrı bir sürüme sahiptir.

Aynı zamanda mobil versiyonları da bulunan oyunun Android ve iOS sürümleri de mevcuttur. Battle Royale türünde olan oyun, geliştirdiği kendine özgün tarzı ile benzerlerinden ayrılmakta ve oldukça beğeni toplamaktadır. FPS tarzı oyunlar yıllardır oyun meraklıları ve oyun severler tarafından oynanmakta ve kemikleşmiş bir hayran kitlesi yaratmış durumda.

Pubg oyunu sunduğu özellikler ile diğer benzerlerinden ayrılmakta ve her geçen gün oyuncu sayısını arttırmaktadır. Yaklaşık olarak 3,5 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan Pubg, anlık olarak 1 milyon oyuncu seviyesine ulaşarak büyük bir başarı elde etmişti.

Güncellemeler Güçlendirdi

Pubg oyunu oyuncularına sunduğu ekstra özellikler ile Twitch ve Youtube gibi platformlarda yayın yapan Gamer ve Streamer tarafından büyük beğeni kazanıyor. Sürekli olarak yayınlanan güncellemeler ile kendini popüler tutmayı başaran oyun, bir dönem kan kaybetse de, yayınladığı güncellemeler ve yeni özellikler ile yine tahtına oturmuş durumda.

Oyunun yapımcısı Brendan Greene, Japon yapımı bir film olan Battle Royale’den, Hunger Games (Açlık Oyunları) filminden, H1Z1 “King Of the Kill” oyunundan ve DayZ oyunundan etkilendiğini, bu oyun ve filmler ile de kendi oyununun benzerlikler taşıdığını dile getirmiştir.

Konusu

Tek bir harita üzerinde en fazla 100 adet oyuncunun birbiri ile savaşarak yok etmeye çalıştığı oyun, bireysel olarak, iki kişi olarak ya da takım halinde oynanabilen bir oyundur. Aksiyon oyunu olan Pubg çok oyunculu oyunlar arasında oyuncularına güzel bir deneyim sağlayan bir oyundur. Sunduğu başarılı oyun deneyimi ile gamer olarak tabir edilen oyuncu kitlesi arasında şimdiden efsane bir oyun olarak değerlendirilmeye başlanmıştır.

Pubg Nasıl Oynanır?

Kolay ve basit olarak başlangıç tercihlerinizi yaptıktan sonra, 100 kişinin bulunduğu harita üzerinde inmek istediğiniz noktayı seçmeniz gerekmektedir. Söz konusu iniş noktanızı seçtikten sonra 8’e 8 kilometre genişliğinde bir alana iniş yapıyorsunuz. İniş gerçekleştikten sonra, oyun sırasında hayatta kalmamıza yardımcı olacak olan çeşitli kaynakları toplayarak diğer oyuncuları yok etmeye çalışıyoruz.

Aynı zamanda harita üzerinde bulunan bazı noktalardan mermi, silah ve araç alma şansına sahipsiniz. Harita üzerinde değişik lokasyonlarda bulunan bu item ve araçları toplamak sureti ile diğer oyuncuların karşısında üstünlük sağlayarak, kazanma şansınızı arttırabilirsiniz.

Oyun başladıktan hemen sonra oyuna dahil olan oyuncuların içinde bulunmaları gereken bir alan çizgisi beliriyor ve bir geri sayım sonucunda beliren bu çemberin içinde bütün oyuncular bulunmak zorunda. Belirlenen bu çemberin dışında kalmanız durumunda sağlığınız yavaş yavaş azalmakta ve bir süre sonra da maalesef karakteriniz ölmektedir.

En Önemli Nokta Hayatta Kalmak

Bu oyunda en önemli nokta hayatta kalmak, elbette ki hayatta kalmak için en önemli nokta diğer oyuncuları yok etmek. Öldürdüğünüz her oyuncunun üzerinden oyunun başından ölene kadar topladığı her şeyi alma şansına sahipsiniz. İstediğiniz bütün ganimetleri toplayarak karakterinizi diğer karakterlerden daha üstün hale getirmelisiniz. Elbette ki dikkat, refleks ve iyi taktik olmadan bu oyunda kazananlar arasına katılmanız neredeyse imkansız.

Pubg Mobile Nasıl Oynanır?  

Android platformu için sorunsuz bir şekilde indirebileceğiniz APK ile, oyunu indirdikten sonra birkaç yönergeyi izleyerek oyunu kurarak diğer platformlardaki kurallar dahilinde oyunu oynayabilirsiniz.

iOS işletim sisteminde ise işler biraz daha değişik, Çin Apple Store hesabı açmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden ufak bir araştırma yaparak bu işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Oyunseverler için bu yazımızda Pubg Nedir, PC ve Mobil’de Pubg Nasıl Oynanır? konusu hakkında merak edilenleri açıkladık. Herkese iyi oyunlar dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status