Mobil

Kendi Cep Telefon Numaranızı Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Kendi Cep Numaranı Öğrenme

Birçok operatör kullanıcısının özellikle hat değişimi yaptıktan sonra sorduğu sorulardan biri olan ”kendi cep telefon numaranızı nasıl öğrenebilirsiniz?” sorusu birçok farklı çözüme sahiptir. Özellikle kendi telefon numarasını bilmeyen veya unutan operatör kullanıcıları için sunulan çözümler nedir, nasıl uygulanır? işte kendi cep numaranı öğrenme yolları;

Cep Telefonu Numarası Öğrenme Kodu

Birçok operatörün bir araya gelerek oluşturduğu yardım kodlarından biri olan ve kullanıcıların kendi hatları ile ilgili sorulara yanıt veren kod, aynı zamanda operatör kullanıcılarının kendi numaralarını öğrenmek amacı ile sorulan sorulara da çözüm bulmaktadır.

Bu işlem için ilk olarak uygulamanız gereken yönerge, telefonunuzda bulunan arama kısmına gelerek *101# tuşlarına basmak olacaktır. Bu kodları doğru bir şekilde yazdıktan sonra arama tuşuna basarak, dakikalar içerisinde tarafınıza bir kısa mesaj gönderilmektedir. Bu kısa mesaj içerisinde, sorgulama yaptığınız telefon operatör hattına dair; hangi operatöre bağlı olunduğu ve hattın telefon numarası net bir şekilde anlaşılabilmektedir.

Operatör Bilgilerinden Cep Telefon Numarası Öğrenme

Telefon numarasını unutan veya kısa zamanda hat değişikliği yapması nedeni ile hattın sahip olduğu telefon numarasını bilmeyen operatör kullanıcıları için hiçbir işleme gerek kalmadan telefon numarasının öğrenebildiği bu yöntem için, şu yönergeleri uygulayabilirsiniz;

  • Telefonunuzda yer alan Ayarlar sekmesine giriş yapın.
  • Genellikle bu listenin en alt sırasında yer alan ”Operatör İşlemleri” seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan menüden ”Hat Bilgileri” seçeneğine ulaşın.
  • Bu sekme sayesinde hat bilgileriniz arasında bulunan telefon numarasını öğrenebilirsiniz.
Kendi Cep Numaranı Öğrenme
Kendi Cep Numaranı Öğrenme

Bu birkaç adımı kullanarak dakikalar içerisinde hiçbir ek işleme gerek kalmadan telefon numarasının öğrenebileceği çözüm yöntemini, birçok telefon hattı sahibi uygulamaktadır.

Aracı Telefon Numaralarıyla Hat Bilgisi Sorgulama

Telefon hattı kullanıcılarına hizmet vermek amacı ile kurulan birçok aracı telefon numaralarını çevirerek, hattınız hakkında gerekli bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu işlem için herkes tarafından tercih edilen ve 118 kodu ile başlayan herhangi bir aracı telefon numarasını arayarak, sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Başka Bir Telefonu Kullanarak Telefon Numarası Öğrenme

Herkes tarafından sıkça tercih edilen ve bilinen bir yöntem olarak başka telefonu kullanarak numara öğrenme işlemi, çözüm yolları arasında en basit yöntemlerden biri olarak uygulanmaktadır. Bu çözüm yolu için ilk yapmanız gereken işlem; yanınızda bulunan başka bir telefon numarasını arayarak kendi numaranızı öğrenmenizi sağlamaktadır.

Fiyat aralıklarına göre en iyi telefonlar listelerimize ulaşın;

1000 ile 2000 tl arası telefonlar 2020 (1000 TL ile 2000 TL Aralığındaki En İyi Telefonlar)

2000 ile 3000 tl arası telefonlar 2020

4000 ile 5000 arası telefonlar (4000 TL İle 5000 TL Aralığında Alınabilecek En İyi Telefonlar Nelerdir ?)

En Az 5 Yıl Kullanabileceğiniz Telefonlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status