Teknoloji

INTEL HD Graphics Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Birçok bilgisayar kullanıcısının merak ettiklerinden birisi olan intel hd graphics güncellemesi, dahili grafik biriminin güncellenmesini ve çok daha yüksek performanslarda çalışmasını sağlamaktadır. Düzenli olarak kontrol edilmesi ve yapılması gereken bu güncelleme, sistem tarafından otomatik olarak da yapılabilmektedir. Fakat sistemin güncelleme yapmadığı durumlarda, el ile de kolaylıkla güncelleştirmeler alınabilmektedir.

INTEL HD Graphics Nedir, Ne İşe Yarar?

Bilgisayarın en temel bileşeni olan işlemcileri, dünyanın en büyük işlemci üreticisi olan İntel üretmektedir. Başlıca modelleri piyasada bulunan İntel, birçok işlemci modelinde dahili grafik birimi de bulundurmaktadır. Bu da kullanıcıların ekstra bir grafik birimine ihtiyaç duymadan, belirli düzeylerde oyun oynamasına, işlem yapmasına ve çeşitli işlemleri halletmesine yardımcı olmaktadır.

Çoğu kişinin sıklıkla kullandığı bu dahili grafik birimi, diğer tüm donanımlarda olduğu gibi zaman zaman güncellemelere ihtiyaç duymakta ve yapılan güncellemeler ile performansı iyileştirilmektedir. Eğer sizde bu grafik birimini kullanıyorsanız, belirli zaman aralıkları ile bu birimi güncellemelisiniz.

Güncellemeyi Nasıl Yaparsınız?

Oldukça kolay adımlardan oluşan güncelleme işlemi, yükleme ve indirme hızına da bağlı olarak ortalama yarım saat içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Eğer sizde grafik birimini güncellemek istiyorsanız, ilk olarak bilgisayarın aygıt yöneticisine gitmeli ve görüntü bağdaştırıcılarını kontrol etmelisiniz. Görüntü bağdaştırıcıları sekmesinde yer alan İntel hd graphics seçeneğini seçebilir ve grafik biriminin sürümünü ve sürüm tarihini öğrenebilirsiniz.

İntel hd graphics sürümünü ve sürüm tarihini öğrendikten sonra, bu birimlerin güncellemelerinin yer aldığı siteleri veya İntel’in sitesini ziyaret edebilir ve işlemci modelinizi yazarak, size en uygun olan güncelleştirmeyi bulabilirsiniz. Fakat bu noktada, sizlere sunulan beta sürümlerini yüklememeniz çok daha faydalı olacaktır.

İhtiyacınız Olan Bilgiler Neler?

Güncellemeyi yapmak için ihtiyaç duyacağınız bilgiler oldukça az sayıdadır. İhtiyaç duyduklarınızın başında ise grafik biriminin modeli ve sürümü gelmektedir. Bunun dışında sürüm tarihine de dikkat etmeniz, doğru güncellemeyi alabilmeniz için size gereklidir.

Güncelleme Yapmanın Size Sunduğu Avantajlar

Dahili grafik birimini güncellemek size birçok avantaj sunacaktır. Güncelleme yapmanın sunduğu en büyük avantaj ise, sistemin çok daha kararlı ve performanslı olarak çalışması olacaktır.

Bunun yanı sıra ise şu gibi avantajları sizlere sunacaktır;

  • Grafik birimi gereken işlemleri daha hızlı yapmanıza,
  • Daha stabil ve yüksek performanslı bir sistem elde etmenize,
  • İşlemciyi tam performans kullanmanıza.

Bütün bu avantajları, sadece grafik birimini güncelleyerek sizde elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status