AppleİncelemeMobilYazılım

iCloud Hesabının Yedeği Nasıl Alınır?

iCloud Yedekleme Nasıl Yapılır?

Apple cihazlar için sunulan bir depolama imkanı olan iCloud için birçok kişi tarafından yedekleme yönteminin aranması sebebi ile iCloud hesabının yedeği nasıl alınır? sorusunun sorulmasına neden oldu. Birçok farklı yöntem ile yedeklenebilen iCloud hesapları için, farklı yedekleme imkanları sunulmaktadır. Peki iCloud nasıl yedeklenir? Hangi yöntemler kullanılır?

İlgili içerik; iPhone’dan Android’e WhatsApp Taşıma Nasıl Yapılır ?

Harici Bellek ile iCloud Hesabı Yedeği Alma

Apple cihazlar üzerinde bulunan dosyaları online depolama imkanı olan iCloud üzerinde barındıran kişiler, harici bellek cihazları ile iCloud hesabının yedekleme işlemlerini yapabilmektedir. Bu işlem için izlenmesi gereken adımlar şunlardır;

  • Bilgisayarınız üzerinden iCloud erişim sitesine kullanıcı kimliğiniz ile birlikte giriş yapın.
  • Ayarlar kısmında yer alan Yedekle ve Yazdır isimli seçeneğine tıklayın.
  • Bilgisayarınıza takmış olduğunuz yüklenebilir harici bellek birimini seçin.
  • Harici bellek birimine aktarmak istediğiniz klasör veya dosyaları seçerek aktarımı gerçekleştirin.

Birkaç adım sonunda kolayla uygulanabilen iCloud hesabının yedekleme işlemi, tüm dosyalarınızı güvene almanız için en faydalı ve avantajlı yöntemler arasında yer almaktadır.

iCloud Hesabının Yedeği Nasıl Alınır?
iCloud Hesabının Yedeği Nasıl Alınır?

Mail ile iCloud Hesabı Yedekleme

Telefon değişimi sırasında sıkça tercih edilen yöntemlerden biri olan mail ile iCloud hesabı yedekleme işlemi, Apple cihazlardan farklı bir marka cihazlara geçiş yapan kullanıcılar için oldukça avantajlı bir kullanım sağlamaktadır.

Mail ile Taşı

Mobil veya bilgisayar cihazları üzerinden giriş yapacağınız iCloud hesabınızın Yedekleme menüsüne erişerek, ”Mail ile Taşı” butonuna tıklayın. Bu seçenekten sonra karşınızda açılan Dosyalar menüsü içerisinden mail ile aktarmak istediğiniz dosyaları seçerek taşıma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı bir işletim sistemine sahip olan cihazınız üzerinden giriş yapacağınız mail servisini kullanabilirsiniz. Bu yöntemle göndermiş olduğunuz tüm iCloud verilerini yeni cihazınıza indirerek yedekleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Geri Yükleme Özelliği ile iCloud Hesabı Yedekleme

Herhangi bir Apple cihazdan başka bir Apple cihaz kullanımına geçen kişiler, yedekleme işlemine gerek kalmaksızın geri yükleme özelliğini kullanarak işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

  • Yeni geçiş yaptığınız Apple cihaz içerisinden iCloud hesabınıza giriş yaparak, ”Yedekleme” menüsü altında bulunan ”Yeni Cihaz” seçeneğine tıklayarak geri yükleme özelliğini aktif edebilirsiniz.
  • Eski Apple cihazınızda bulunan tüm dosyaları yeni cihazınıza geri yükleyen özellik, Apple kullanıcıları tarafından en sık kullanılan iCloud hesabı yedekleme işlemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status