AppleMobil

iCloud Hesabı Nasıl Açılır?

iCloud, tüm iOS iletim sistemini kullanan cihazlarda ve iPhone model cep telefonlarında, uygulamalar yükleyebilmek ya da güncelleyebilmek için kullanılan hesap olmakla beraber, iCloud hesabı nasıl açılır bilinmesi gereken konuların en başında yer alır. Bu hesap aynı zaman da kullanılan tüm uygulamaları yedekleyebilmek ve iPhone’umu bul özelliğini kullanabilmek içinde gereklidir.

iCloud Hesabı Açmak

Apple, genel olarak rakip firmalara göre daha çok tercih edilen firmadır, aynı zamanda sağlamlık konusunda da rekabet ortamında oldukça dikkat çeker. Apple servislerini kullanabilmek için bir iCloud hesabına ihtiyaç duyulmaktadır. iCloud hesabı açmak için öncelikle Apple kimliği yaratılmalıdır. Apple kimliği yaratmak için ayarlar bölümünden iCloud kısmına giriş yapılmalıdır. Daha sonrasında;

İlgili Makaleler

Daha önceden alınmış bir e-posta var ise o mail adresi ile giriş sağlanmalıdır. Eğer öncesinde alınmış bir mail adresi mevcut değil ise, ‘gmail’ hesabı açılarak, bu mail üzerine iCloud hesabı kurulmalıdır. Kurulan hesap üzerinden 8 karakterli olması ve bir büyük bir küçük harf barındırması şartıyla bir şifre oluşturulur.

Parolanın unutulması halinde hatırlatıcı olması için bir gizli soru ile cevap oluşturulmalıdır. Daha sonrasında doğum tarihi girilerek ve kredi kartı alanında çıkan kart tipine de hiçbiri seçilerek devam edilir.

Bu işlemlerin sonunda Apple kimliği yarat uyarısı ile doğrulama maili istenmektedir. Mail adresine ulaşıp, gelen mail doğrulanmalıdır. Böylelikle iCloud Hesabı Açma işlemi bitmiş olacaktır.

Birden Fazla iCloud Hesabı Açılabilir mi?

Genel olarak şifresi unutulan iCloud hesabı için farklı bir hesaba ihtiyaç duyulmaktadır. Aynı zamanda, online oyunlarda fazla hesap kullanmak istenebilmekte ya da herhangi bir aile bireyi için de açılmak istenmektedir. Birden fazla iCloud hesabı açmak için;

  • Cihazın ana ekranından ayarlar bölümüne gidilir,
  • Ardından mail, kişiler, takvimler kısmına tıklanır,
  • Açılan pencerede hesap listesi görüntülenir ve bu listenin en altında yer alan “hesap ekle” butonu tıklanır,
  • Son olarak iCloud seçilip veriler girilir.

gerekli olan işlemlerdir. Bu işlemler sırayla tamamlandıktan sonra birden fazla hesap aynı anda kullanılabilmektedir.

iCloud şifresi unutulur ise, Apple kimliği hesap sayfasına gidilerek praola sıfırlama işlemi yapılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status