MobilUygulamalar
Şimdi Trend Oluyor

Hayat Eve Sığar Uygulaması Google Play Store’da Yerini Aldı

Sağlık Bakanlığı tarafından geçen hafta açıklanan Hayat Eve Sığar isimli mobil uygulama Google Play Store'da yerini aldı. Küresel bir salgın haline gelen Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlerden biri olan uygulama, toplum sağlını koruma altına alma ve takibini yapma amacıyla piyasaya sürüldü.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra tüm dünyayı etkisi altına alan ve yüz yılın salgını konumuna gelen Koronavirüs salgını sonucunda Evdekal ve Hayat Eve Sığar gibi çağrı mesajları artık herkes tarafından alışıldık bir slogan haline geldi.

Hal böyleyken Sağlık Bakanlığı tarafından her türlü önlem alınırken son olarak ta bir süredir çalışmaları süren Hayat Eve Sığar isimli mobil uygulama çalışması Google play store’da yerini aldı. Hayat Eve Sığar uygulaması sayesinde koronavirüs salgınına karşı vatandaşların güncel durumları takip edilebilecek. Daha önce Çin’de de benzer çalışmalar gerçekleştirildi, uygulama ile toplum sağlığının koruma altına alınması hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Android telefon kullanıcıları için Google Play Store’a yüklemesi yapılan Hayat Eve Sığar uygulaması, Sağlık Bakanlığı‘nın araştırma geliştirme birimleri tarafından geliştirildi.

Ancak şimdiden android markette yerini alan mobil uygulama hala kullanıma açılmış değil. Uygulamayı indirmeye çalışan kullanıcılar,“Bu öge ülkenizde kullanılamıyor” şeklinde bir uyarı mesajı ile karşılaşıyor. Yapılan ön yükleme ile şimdilik sadece uygulamanın nasıl bir şey olacağına dair fikirleri paylaşılan ekran görüntüleri sayesinde inceleyebiliyoruz. 

Hayat Eve Sığar Uygulaması, çok yakında tam sürüm olarak marketteki yerini alacak

Hayat Eve Sığar uygulamasının ön gösterim amaçlı android markette yerini alması bizlere gösteriyor ki, yakın zamanda uygulama erişime açılacak ve tam sürüm olarak android akıllı telefon kullanıcılarına sunulacak. Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamanın ne zaman erişime açılağı net olarak açıklanmamasına rağmen yakın bir zamanda uygulamayı kullanmaya başlayacağımıza kesin gözüyle bakılıyor.

Apple telefon kullanıcıları için Hayat Eve Sığar uygulaması geliştirmeleri son hızla devam ediyor. iPhone telefonları olan kullanıcılar yakın zamanda Apple Store mağazasında uygulamayı görmeye başlayacaklar. Büyük olasılıkla android kullanıcıları için uygulamanın tam sürümü erişime açıldığı tarihte iPhone kullanıcıları için de iOS tabanlı mobil uygulama Apple uygulama mağazasında kullanıma açılmış olacak.

Hayat Eve Sığar uygulamasını merak edenler aşağıdaki linkten Google Play Store mağazasındaki uygulamanın ön gösterimine ve ekran görüntülerine ulaşabilirler.

T.C. Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar Uygulamasını indirmek için aşağıdaki linke yollayabilir ve hayat eve sığar uygulama indir işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.saglik.hayatevesigar&hl=tr

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status