İncelemeİnternet

Google Chrome Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Kullanıcıların uzun süredir heyecanla bekledikleri karanlık mod, google tarafından kullanıcılara açıldı. Google birçok tarayıcının başaramadığı karanlık modu aktif bir hale getirmişti. Kullanıcılar çok kolay işlemler ile karanlık modu istedikleri gibi aktif bir hale getirebilmektedir. Peki, google chrome karanlık mod nasıl açılır?

Adım Adım Karanlık Modu Aktifleştirme

İlk olarak chrome simgesinin üzerine sağ tıklayın. Ardından burada karşınıza çıkan özellikler sekmesini seçin ve bu sayfadaki hedef bölümüne giriş yapın. Bu esnada karşınıza uzunca bir adres çıkacaktır.

Bu çıkan adresin son kısımına –enable-features=WebULDarkMode –force-dark-mode yazısını ekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra tarayıcıyı kapatıp tekrardan açın.

Pencereyi tekrardan açtıktan sonra adeta gizli pencere özelliğine sahip olan bir tema ile karşı karşıya kalmış olacaksınız. Karanlık modu aktif etmek için henüz anlatmış olduğumuz yöntemden başka bir yöntem geliştirilmemiştir.

Bu yüzden dolayı masaüstü üzerinde yer alan chrome simgesi ile birlikte karanlık modu aktif etmek mümkündür. Karanlık mod sadece chrome’de aktif olacak ve diğer simgeleri etkilemeyecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status