AndroidİncelemeOyunSosyal Medya
Şimdi Trend Oluyor

Facebook Gaming Uygulaması Nedir? – Twitch’in Yeni Rakibi

Twitch'in rakibi olan Facebook Gaming uygulaması nedir?

Instagram ve Whatsapp gibi tüm dünyada en popüler olan uygulamaların da sahibi olan Sosyal medya devi Facebook, bu sefer de oyun severleri mutlu edecek bir hamle yaptı. Twitch‘in rakibi olarak piyasaya çıkan Facebook Gaming uygulaması, geçtiğimiz günlerde Google Play Store’da Android kullanıcıların hizmetine sunuldu. Peki Facebook Gaming uygulaması nedir, işte detaylar;

Son dönemde oyunseverlerin en çok takip ettiği ve kullandığı uygulamalardan biri olan Twitch’e yeni rakip olarak gelen ve Twitch’deki kullanıcıların bir çoğunu daha şimdiden kendi tarafına çeken Facebook Gaming uygulaması Facebook’un oyun oynamayı seven kesime son hediyesi oldu.

Facebook Gaming uygulaması nedir diye soracak olursak; uygulama ile hem oyun oynanabilecek hem de ünlü Gamer‘ların yaptıkları oyun yayınları an be an izlenebilecek.

İlk olarak Android telefon kullanıcıları için uygulama mağazasında yayınlanan Facebook gaming uygulaması, Facebook’un Apple ile anlaşması halinde uygulamanın iOS sürümünün, Apple Store’da da iPhone kullanıcıları için yayınlacağı düşünülüyor.

Twitch’in rakibi olan Facebook Gaming uygulaması nedir?

Facebook Gaming Uygulaması Nedir?
Facebook Gaming Uygulaması Nedir?

Facebook Gaming ile;

  • Oyunseverler sevdikleri oyunların tanıtıldığı gruplara katılabilecek,
  • Ünlü Gamer’lar tarafından yayınlanan oyun videolarını izleyerek oyun heyecanına ortak olacak,
  • Ayrıca Facebook tarafından yayınlanan oyunları oynayabilecek.

Günler önce yayınlanmasına rağmen şimdiden 5 milyon kullanıcı sınırını aşan uygulama, oldukça popüler olma ve rakibi Twitch‘i geride bırakma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Uygulama ile gelen Go Live ismindeki özellik ile oyunseverler oynadıkları oyunu yayınlayarak milyonlarca kullanıcıyla paylaşabilecekler. Facebook android markette yayınladığı uygulamanın tanım bölümünde şu ifadelere yer verdi:

“Facebook Gaming sizi yeni bir oyun dünyasına davet ediyor. Dünyanın en büyük oyunlarını oynarken en iyi skorlar için zirveye çıkma sevincini ve eğlencesini paylaşın. Burada, anında oyun oynayabilir ve ilgilendiğiniz herşeyi merkez alan gruplara katılabilirsiniz. Eğlenmenin yolları sayısızdır. Sizinkini bulun.”

Facebook’un sunduğu bu yeni uygulamayı indirmek ve siz de oyun camiasında adınızdan söz ettirmek istiyorsanız aşağıdaki linkten Google Play Store’a erişerek Facebook Gaming uygulamasını indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.games&hl=tr

Teknolozi.com içerisinde paylaşılan en son mobil uygulama haberleri, sosyal medya haberleri ve oyun sever ziyaretçilerimiz için yaptığımız oyun haberlerini de okuyabilir, paylaşımlar hakkındaki fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Facebook piyasaya çıktığı günden beri bir çok alanda çalışmalarını sürdürürken son olarak oyun severler için çıkardığı uygulamayla sosyal medya camiasındaki yerini koruyacağını gösterdi. Sizler de Facebook Gaming uygulaması nedir gibi sorular sorarak Facebook Gaming nedir diye merak ediyorsanız, uygulamayı indirerek test edebilir ve Twitch ile olan kıyaslamayı yapabilirsiniz. Facebook Gaming uygulamasını deneyen ziyaretçilerimiz uygulama hakkındaki fikirlerini aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status