Genelİnternet

EBA Ücretsiz İnternet Nasıl Alınır?

EBA ücretsiz internet nasıl alınır? EBA internet kampanyası (Turkcell - Vodafone-Türk Telekom)

EBA ücretsiz internet nasıl alınır? isimli bu yazımızda GSM operatörlerinin EBA kullanıcılarına sunduğu ücretsiz internet kampanyalarından bahsedeceğiz. Bilindiği gibi 2020 yılı itibariyle yaşanan Corona virüsü salgını nedeniyle ülkemizde okullar tatil edilmişti. Bu durum ilk, orta öğretim ve liseye giden milyonlarca öğrencinin eğitim süreçlerinde aksamalara neden oldu. Devam eden sürecin yarattığı belirsizlik, hem öğrencileri hem de velileri endişelendiriyor.

Bu süreçle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’nın uzaktan eğitim kararı aldığı ve tüm okullar açılana kadar öğrencilerin eğitimlerine Eğitim Bilişim Ağı (EBA) aracılığıyla devam edeceği duyuruldu. Eğitim Bilişim Ağı’ndan (EBA), internet üzerinden ve TRT‘den yayınlar yapılacak. Bu kanallarda Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı düzenli içerikler paylaşılacak. İnternet üzerinden EBA’ ya erişim için çeşitli kolaylıklar sağlanacak.

EBA İçin Bedava İnternet Nasıl Alınır?

GSM operatörleriyle yapılan anlaşma gereği EBA içeriklerine ücretsiz şekilde ulaşmanın mümkün olacağı duyuruldu. TURKCELL, VODAFONE, TÜRK TELEKOM gibi GSM operatörlerinin Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ücretsiz internet kampanyası başvurusu hakkında bilmeniz gerekenler neler? EBA internet nasıl alınır? Öğrencilerin bu süreçte yapması gereken işlemler nelerdir? Tüm bu soruları sırasıyla yanıtlıyoruz.

EBA Giriş Nasıl Yapılır?

EBA’ ya; E-devlet, Mebbis / E-okul Bilgisi, öğrenci bilgisi, açık öğretim bilgisi, EBAKOD ya da yurtdışından, https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jsp adresi üzerinden erişim sağlanabiliyor.

TÜRK TELEKOM’ DAN 8 GB Fırsatı

TÜRK TELEKOM, EBA kullanımı için bakanlıkça verilen 3 GB ücretsiz internet desteğini 5 GB daha arttırarak toplamda 8 GB’a çıkarttığını belirtti. Sistem için internet tanımlama çalışmalarına hızla başladıklarını bildirdi. Türk Telekom aboneleri 5555’e EBA yazıp SMS göndererek başvuru yapabilecekler.

VODAFONE 6GB Desteği

VODAFONE, EBA içeriklerine erişmek isteyen tüm müşterilerine mart ayı sonuna kadar Milli Eğitim Bakanlığı’nın 3 GB’lık ücretsiz internet desteğine 3 GB daha ekleyerek toplam 6 GB internet tanımlayacak. Kampanya kapsamında bulunan tüm VODAFONE müşterileri, Milli Eğitim Bakanlığı’na ait olan eba.gov.tr ve EBA uygulaması üzerinden hizmet sunan dijital eğitim platformuna hiçbir ek işlem yapmadan erişim sağlayabilecek.

TURKCELL EBA Ücretsiz İnternet Hizmeti

TURKCELL kullanıcıları ise “BIP” uygulaması içeriğindeki “Keşfet” menüsünde bulunan “EBA” kanalını takip ettikten sonra mesaj gönderi ekranında yer alan “Hemen Kazan” seçeneği ile başvuru yaparak bu hizmetten yararlanabilecek.

Microsoft ürünlerini (Windows 8 dahil) ücretsiz almak için Ücretsiz Windows 10 Education, OneDrive 1TB ve Office 365 Alma isimli makalemize göz atın!

EBA için ücretsiz internet nasıl alınır? diye soruyorsanız yukarıdaki yöntemleri kullanarak siz de hemen EBA internet kampanyası için başvuru yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status