GenelİncelemeİnternetTeknoloji

Chrome Şifreleri Dışa Nasıl Aktarılır?

Google’ın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Chrome, dünyanın en çok tercih edilen tarayıcılarından birisidir. Bu denli tercih edilen bir tarayıcı olan Chrome her ne kadar kullanım yönünden basit görünse de bazı işlemlerin gerçekleştirilmesi için bilgi ve deneyim gerekiyor. Son zamanlarda kullanıcıların en çok sorun yaşadığı ve konu hakkında bilgi sahibi olmadığı konulardan birisi Chrome şifreleri dışa nasıl aktarılır? konusudur. Chrome tarayıcısı üzerinde şifreleri içe ya da dışarı aktarma işlemleri çok basit bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Chrome Şifrelerini Dışarı Aktarma Adımları

Yeni güncellemeden sonra pek çok özellik ve fonksiyon eklenen Chrome’daki son yeniliklerden birisi şifreleri içe aktar ve dışarı aktar butonudur.

Bu butonlara erişim sağlayarak şifrelerinizi dışa aktarmak için öncelikli olarak Google Chrome tarayıcısını açmanız gerekiyor. Sonrasında ise tarayıcıya ‘‘chrome://flags/#password-import-export” urlsini yapıştırınız.

Karşınıza çıkan sayfada ”Pasword Export” yazan başlığı bulup, karşısında bulunan default sekmesine tıklıyoruz. Daha sonrasında ise açılır pencere üzerinde yer alan bu yazıyı Enabled olarak değiştiriyoruz. Yapılan tüm bu işlemlerin ardından cihazı yeniden başlatmanız gereklidir.

Daha sonra Chrome’da şifre yöneticisi sayfasını, 
chrome://settings/passwords” linkini tarayıcı kısmına yapıştırarak açıyoruz ya da “Ayarlar” menüsüne giderek, Gelişmiş Ayarlar altında bulunan “Şifreleri Yönet” seçeneğini tıklıyoruz. Burada Chrom’da kayıtlı olan şifreleri dışarı aktarma butonu aracılığıyla Chrome’da kayıtlı olan şifreleri dışarı aktarma işlemini yapabiliriz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status
Kapalı
Kapalı