MobilTeknoloji
Şimdi Trend Oluyor

Çakma Telefon Nasıl Anlaşılır, Sahte iPhone ve Samsung Anlama

Sahte Samsung nasıl anlaşılır, Sahte iPhone nasıl anlaşılır?

Replika telefonlar, özellikle ikinci el piyasasında orjinal telefon olarak satılmaktadır. Bu noktada bilinçli olmanız için oluşturduğumuz içerik sayesinde çakma telefon nasıl anlaşılır sorusuna cevap bulacaksınız. Aynı zamanda sahte Samsung nasıl anlaşılır ve sahte iPhone nasıl anlaşılır gibi sorulara da bu şekilde cevap bulmuş olacaksınız.

Çakma Telefon Nasıl Anlaşılır ?

Bir telefonun orijinal olup olmadığını anlamak için yapılması gerekenler oldukça basittir. Yazımızda anlatacağımız her şeyi sırasıyla denemeli ve telefonun tüm kontrollerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

IMEI Kontrolü

IMEI sorgulama hizmeti, E-Devlet tarafından sunulmaktadır. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından sunulan IMEI sorgulama hizmeti, telefonun marka ve modelini karşılaştırmanızı sağlar. iPhone telefonlarda kutu üzerinde yazan IMEI kodu, bazen bulunamamaktadır.

Android ve iPhone telefonda IMEI öğrenmek için arama uygulamasına giriş yapın. Daha sonra *#06# yazın ve arayın. Karşınıza çıkan sayılar, IMEI kodunuzdur. Bu kodu E-Devlette IMEI sorgulama ekranına girmeniz gerekecektir. Ekrana girdiğiniz kod ile sorgulama yapın ve karşınıza çıkan bilgileri, telefonun bilgileri ile karşılaştırın.

IMEI kontrolü sırasında marka ve model kontrolünü yaptıktan sonra kayıt durumu kısmını da kontrol etmeniz gerekecektir. Burada telefonun yurtiçi ya da yurtdışı kayıtlı olduğu görülecektir. Bu sayede cihazın hangi şekilde temin edildiğini anlayabilirsiniz. Yurtdışı cihazları, yurtiçinde kullanılmaya başladıktan sonra vergisi ödenmez ise yaklaşık 2 ay içerisinde kapatılmaktadır. Bu neden ile kayıt durumuna fazlasıyla dikkat etmeniz gerekmektedir.

Eğer telefonunuz yanınızda değilse ve telefonunuzun imei numarasını öğrenmek istiyorsanız Telefon Olmadan imei Numarası Nasıl Bulunur? hakkındaki makalemizi okuyun.

Ayrıca Telefon IMEI Değiştirme Nasıl Yapılır isimli makalemize de göz atmadan geçmeyin.

Donanım Özellikleri

Android telefonlarda çok kolay ulaşabileceğiniz donanım özellikleri, genellikle Ayarlar > Telefon Hakkında kısmına giriş yaptığınızda karşınıza çıkmaktadır. Bu bilgileri, telefon markasının resmi internet sitesinde yer alan bilgiler ile karşılaştırmanız gerekmektedir. Bu sayede ekran, batarya ve hafıza gibi özellikleri öğrenecek ve doğruluğunu teyit etmiş olacaksınız.

Çakma telefon nasıl anlaşılır
Çakma telefon nasıl anlaşılır

Telefonu açamıyorsanız veya satıcı donanım özelliklerini göstermiyorsa, satıcı ile iletişiminizi kesin ve telefonu almaktan vazgeçin. Bu şekilde davranan satıcılar, mutlaka bir şey gizlemektedirler.

Telefonun Kozmetiği ve Tasarımı

Replika telefon üreticileri, maliyeti azaltmak için özellikle ekran boyutunda birçok oynama yapmaktadırlar. Bu noktada kamera, kasa, ekran boyutu ve kıvrımları dikkatlice incelemeniz faydanıza olacaktır.

Ayrıca cihazı elinize aldığınızda kalitesi belli olacaktır. Satın alacağınız telefonu kullanan bir tanıdığınız varsa o tanıdık ile telefona bakmaya gidebilirsiniz. Bu sayede telefonları karşılaştırabilir ve herhangi bir yanlış olması durumunda görebilirsiniz.

Sahte iPhone Nasıl Anlaşılır ?

iPhone’un markaya özgü bir uygulaması sayesinde bu işlemi gerçekleştireceğiz. iTunes olan bir bilgisayara alacağınız iPhone’u bağlamaya çalışın. Bağlantı sırasında herhangi bir problem çıkmaz ve telefon bağlanırsa, iPhone orijinal demektir. Eğer telefon bağlanmazsa telefon replikadır, satıcıdan uzak durun.

Sahte Samsung nasıl anlaşılır
Sahte Samsung nasıl anlaşılır

Sahte Samsung Nasıl Anlaşılır ?

Telefonun arama kısmına giriş yapın ve *#7353# tuşlamasını yapın, aramaya basın. Arama sonucunda karşınıza telefon özelliklerinin yer aldığı bir ekran gelmelidir. Özellikler çıkmıyorsa almayı düşündüğünüz telefon replika demektir. Bu şekilde sahte samsung nasıl anlaşılır sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere çakma telefon nasıl anlaşılır, sahte Samsung nasıl anlaşılır ve sahte iPhone nasıl anlaşılır gibi sorularınız için yardımcı olacak bilgiler sunduk. Aklınıza takılan soru ve öneriler olursa aşağıdaki yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status