DonanımGenelİncelemeTeknoloji

Bilgisayarım Hangi Anakart Modelini Kullanıyor? Nasıl Öğrenebilirim?

Anakart, bilgisayarınızın tüm donanımsal özelliklerini taşıyan ve bu donanımların iletişimini sağlayan devre kartıdır. Bu yazımızda bilgisayarım hangi anakart modelini kullanıyor? nasıl öğrenebilirim? Sorunuza cevap vereceğiz.

Bilgisayar Anakart Modelini Öğrenmek

Bilgisayarınızın anakart modelini öğrenmek için birden fazla yol vardır. İlk önce Windows+R tuşuna basın. Açılan pencereye dxdiag yazıp Tamam butonuna tıklayın. Karşınıza gelen sayfada bilgisayarınıza ait bütün sistem bilgilerini göreceksiniz. Burada anakart ve anakart sistem modeli bilgilerinizde olacaktır.

Ayrıca ekran kartı bilgilerinize ulaşmak için ekran sekmesinden ulaşabilirsiniz. İkinci yöntem ise aynı şekilde Windows+R tuşuna basın. Açılan pencereye regedit yazıp Tamam butonuna tıklayın. Karşınıza gelen sayfada HKEY_LOCAL_MACHİNE dosyasına girin.

Bu dosyadan sonra Hardware > Description > System > BIOS yolunu takip edin. En sonda bulunan BIOS sayfasında anakartınızla alakalı bütün bilgilere ulaşacaksınız.

Üçüncü yöntem ise CPU-Z adında bilgisayarınıza ait tüm bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir program. Bu programı indirin ve daha sonra açılan pencerede Mainboard kısmında anakart bilgilerinize ulaşabileceksinizdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status