AndroidGenelİncelemeMobil

Android’de Timelapse Video Nasıl Oluşturulur?

Timelapse videolar, sabit bir bakış açısına yerleştirilen videonun uzunca kaydedilmesini ve hızlandırılmasını konu alan video türüdür. Özellikle deniz kenarında güneşin batışına kadar olan süre ya da insanların sokakta yürüyüşünü konu alan süreler olarak değerlendirilen bu çalışmalar pek çok farklı yol ile yapılabilmektedir. Android’de timelapse video nasıl oluşturulur? Sorusunun iki cevabı vardır.

Timelapse Seçenekleri

Yeni model telefonlarda hızlandırılmış çekim özelliği eklenmiştir. Bu özellik, uzunca bir süre kaydedilen videoyu hızlandırarak oldukça kısa bir video haline getirmektedir. Bu özellik kullanılarak timelapse özelliğine sahip videolar oluşturulabilir.

Bir diğer öneri ise bu iş için üretilmiş uygulamalardan faydalanmaktan geçmektedir. Özellikle timelapse çekimlere ilgi duyanlar işlerine yarayacak uygulamaları deneyerek kendilerine en uygununu bulabilirler.

Eğer telefonunuz eski ve hızlandırılmış çekim özelliği yok ise normal bir video çekerek bunu bilgisayar ortamında hızlandırarak timelapse videolar elde edebilirsiniz. Bütün timelapse çekimlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise çekim yapan telefonun sabit durmasıdır. Tek bir açıdan bakmak olayların gelişme hızını kavramada yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status