AndroidAppleİncelemeMobil
Şimdi Trend Oluyor

Android Telefondan iPhone’a Kişilerin Aktarılması

Android'den iphone'a rehber aktarma nasıl yapılır, android'den iphone'a rehber aktarma programı nedir, android'den iphone'a rehber aktarma uygulaması var mı? gibi sorularınıza yardımcı olmaya çalıştık.

Son yıllarda mobil cihazların kullandığı iki işletim sistemi ön plana çıkıyor. Biri Apple markasının kullandığı iOS işletim sistemi ve diğeri Android işletim sistemi. Her iki sistem de kendi içerisinde bilgi alış verişini rahatlıkla sağlayabiliyor. Uyum konusunda kendi işletim sistemleri kullanıldığı vakit bir sorun çıkmıyor. Fakat iOS ve Android sistemler birbirleri ile veri ve uygulama alış verişinde bulunurken sorunlar çıkıyor. Bu sorunlarla karşılaşmamanız için bizler de sizin için Android telefondan iPhone’a kişilerin aktarılması isimli makalemizi hazırladık. Siz de android’den iphone’a rehber aktarma nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Android’den iPhone’a rehber aktarma

​​​​​​​Android Telefondan iPhone’a Geçiş ​​​​​​​

Android sistemle çalışan mobil aygıta öncelikle Apple Inc. markasının, android market Google Play’deki ilk uygulaması olan ios’e taşı (Move to iOS) uygulamasını indirmek gerekiyor. iOS’e Taşı (Move to iOS) uygulamasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apple.movetoios&hl=tr

Android'den iPhone’a Rehber Aktarma
Android’den iPhone’a Rehber Aktarma

Bunun için Android ile çalışan mobil aygıtının Wi-Fi bağlantısının olmasına dikkat etmek gerekiyor. Taşınacak bilgilerin iOS cihazına sığacağına emin olunmalı ki veriler taşınırken bir sorun çıkmasın.

​​​​​​​iPhone Telefona Kabul Ediş ​​​​​​​

  • Yeni iOS cihazınız ayarlarken Uygulamalar sekmesinden Android deki Verileri Taşı seçeneğine tıklanıyor.
  • Daha sonraki adım iOS cihazınızdaki Sürdür seçeneğine tıklamak oluyor.
  • Görüntülenen hüküm ve koşulları kabul ettikten sonra bir kodun ekrana gelmesi ile devam ediliyor.
  • Ekrana on basamaklı veya altı basamaklı bir kodun gelmesi bekleniyor. Kod ekrana geldikten sonra Android cihazınızın ekranına iOS cihazda gördüğünüz bu kodu girmenizle işlemler devam ediyor.
  • Bu kod ile her iki farklı işletim sistemindeki cihazda eşleşme sağlanmış oluyor.
  • Bir sonraki adım Android cihazın ekranında Verileri Aktar görünmesini beklemek oluyor.
  • Android cihazın içerisindeki aktarmak istediğiniz verileri dokunarak İleri seçeneğine basılıyor.
  • Rehber, fotoğraf, not gibi dilenilen verileri tıklayarak seçim yapılıp İleri tuşuna tıklanıyor.
  • Son olarak Android cihazını da işlemin tamamlandığı yazısı beliriyor. Fakat iOS cihazın yükleme çubuğu dolmadan Android cihaz ile bağlantısının koparılmamasına dikkat etmek gerekiyor. Yükleme çubuğu dolana kadar her iki cihazdan da işlem yapmamak gerekiyor.
  • Son olarak Android cihazından aktarım tamamlandığında Bitti ye, iOS cihazınızdaki Sürdür e dokunarak işlem sonlandırılıyor.

Taşınılan içeriğin yoğunluğuna göre yükleme süresi değişiklik gösterebiliyor. Sadece Rehber aktarımı yapılacaksa bu süre kısa olurken, fotoğraf ve videolar mevzu olduğunda süre uzayabiliyor.

Aktarılacak içerikler kişiler, fotoğraf, video, web yer işaretleri, e posta hesapları ve takvimler, mesaj tarihçeleri olabiliyor.

iPhone’dan Android’e WhatsApp Taşıma Nasıl Yapılır ? isimli yazımızı da okumalısınız.

Bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimizin sorduğu android’den iphone’a rehber aktarma nasıl yapılır, android’den iphone’a rehber aktarma programı nedir, android’den iphone’a rehber aktarma uygulaması var mı? gibi sorularınıza yardımcı olmaya çalıştık. “iOS’e Taşı” (Move to iOS) uygulaması ile Android’den iPhone’a kişileri aktarma işleminin adım adım nasıl yapılacağından bahsettik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status