İncelemeTeknoloji
Şimdi Trend Oluyor

Akıllı Saat Nedir, En İyi Akıllı Saatler ve Özellikleri Nelerdir?

Normal bir saat görünümünde olan ve kola takılabilen ancak dijital pek çok özelliği bir arada bulunduran cihazlara akıllı saat denir. Akıllı cep telefonlarının bireylerin hayatlarına girmesi ile beraber başlayan ve giyilebilir teknoloji ürünlerinin başında gelen smartwatch ya da türkçe adıyla akıllı saatler; telefon bildirimleri, tarih ve saat, telefon konuşması yapabilme, nabız ölçme, uyku kalitesini ölçme, adım sayar, GPS, çalar saat, müzik kontrolü gibi birçok işleve sahiptirler. Akıllı saat piyasası içerisinde yer alan birçok marka ve model bulunur. İşte tüm detaylarıyla Akıllı Saat Nedir, En İyi Akıllı Saatler ve Özellikleri Nelerdir?

En İyi Akıllı Çocuk Saatleri
En İyi Akıllı Çocuk Saatleri isimli yazımıza göz atın!

Akıllı Saat Nedir, En İyi Akıllı Saatler ve Özellikleri Nelerdir?

Apple Watch 3 Akıllı Saat ve Özellikleri

En iyi akıllı saatlerden bir tanesi olarak Apple firması tarafından üretilmiş olan bu model, WatchOS işletim sistemine sahiptir. 1.65 inçlik ekran boyutu, 312×390 piksel ekran çözünürlüğü ve 334 mAh batarya gücüne sahip olan cihazda birçok özellik yer alır. Titreşim, mikrofon, hoparlör, suya dayanıklılık gibi özelliklerinin yanı sıra; koşu, yüzme ve bisiklet gibi spor aktivitelerinde de rahatlıkla kullanılabilen bir üründür.

Huawei Watch 2 Akıllı Saat ve Özellikleri

Çinli teknoloji devi Huawei firmasının ürettiği bir akıllı saat olan Watch 2 modeli, Android Wear işletim sistemine sahiptir. 1.2 inç’lik ekran boyutu, 390 x 390 piksel ekran çözünürlüğü ve 420 mAh’lık bir batarya kapasitesine sahip olan bu cihazda mikrofon ve titreşim özellikleri de bulunur. Mikrofon özelliği kullanılırken dışarıdan gelebilecek olan sesleri engelleyecek ikinci bir mikrofondan da yararlanabilmek mümkün olur. Adım sayar özelliği ile gün içerisinde ne kadar adım atıldığı öğrenilebilir. Suya ve toza dayanıklı bir üründür.

LG Watch Sport Akıllı Saat ve Özellikleri

LG firmasının ürettiği akıllı saatlerden bir tanesi olarak tercih edilen Watch Sport modeli, Android Wear işletim sistemini bünyesinde barındırır. Cihazın görsel ve donanımsal açıdan özelliklerine bakıldığı zaman; 1.38 inç’lik bir ekran boyutuna, 480 x 480 piksel ekran çözünürlüğüne, 430 mAh değerinde bir batarya kapasitesine sahip olduğu görülür. Telefon araması yapabilme, cevapsız çağrı bildirimlerini görebilme, Ok Google, bağlantı kesilme uyarısı, telefonumu bul, gelen çağrı ve bildirimleri yönlendirme, medya player kumandası ve daha pek çok özelliği bünyesinde bulunduran bir üründür.

Samsung Gear S3 Akıllı Saat ve Özellikleri

Güney Koreli teknoloji devi Samsung firması tarafından üretilmiş olan bu akıllı saat, Tizen işletim sistemine sahiptir. 1.3 inç’lik ekran boyutu, 360 x 360 ekran çözünürlüğü ve 380 mAh’lık batarya kapasitesi ile alanının en iyilerinden bir tanesi olan Gear S3 modeli; S Voice, S Healt, müzik çalar, sesli not, aktivite tanımlama ve izleme, akıllı koç, kalori takibi, sesli yanıt servisi, uygulama bildirimlerini görüntüleme, güvenlik asistanı, Samsung Pay, Samsung Knox gibi özelliklere sahiptir.

Asus Zenwatch 3 Akıllı Saat ve Özellikleri

Android Wear işletim sistemine sahip olan bir diğer akıllı saat modeli olarak Zenwatch 3, Asus firması tarafından üretilmiştir. 1.39 inç boyutundaki ekranı, 400 x 400 piksel değerindeki ekran çözünürlüğü ve 340 mAh güçteki batarya kapasitesi ile tercih edilebilecek olan akıllı saatler arasında yer alır. Kamera ve video kayıt özelliğinin olmaması cihaz için eksi gibi görünse de pek çok yenilikçi özelliği bir arada barındırdığı görülür. Gelen SMS bildirimi, gelen arama bildirimi, gelen aramaları yönlendirme, hands free görüşme, medya player kumandası, arama geçmişi, takvim, Zenwatch mesaj, saat gösterimi, ses ile komut verme, çağrı yönetme vb. daha birçok özelliği içerisinde barındırır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status